Nakladatelství Pavel Mervart

ZTRATIT CESTU ZNAMENÁ POZNAT CESTU. SVAHILSKÁ PŘÍSLOVÍ

Obálka knihy: Ztratit cestu znamená poznat cestu. Svahilská přísloví

Pavel Mikeš

Cena 198 Kč
Běžná cena 220 Kč
Sleva 10% (22 Kč)
Dostupnost Skladem
Poštovné ZDARMA
Koupit knihu

Ztratit cestu znamená poznat cestu. Svahilská přísloví

Kniha přináší 100 svahilských přísloví ve svahilském originále a v českém překladu. Svahilština je nejvýznamnějším jazykem Afriky jižně od Sahary. Mluví jí několik desítek miliónů lidí v Keni, Tanzanii, Ugandě, východním Kongu, Rwandě, Burundi, severní Zambii a na pobřeží Mozambiku. Vzhledem k jejímu velkém praktickému užití, patří k nejstudovanějším jazykům Afriky.

Jednotlivá přísloví jsou uváděna vždy vedle sebe svahilsky (latinkou) a v českém překladu. Potřebuje-li přísloví dále objasnit, je doplněno krátkým výkladem. Kniha je vyzdobena 50 barevnými ilustracemi Davida Ledvinky. V doslovu seznamuje překladatel Pavel Mikeš čtenáře s rozšíření a historií svahilštiny, a také se základy gramatiky a výslovnosti. Kniha představuje vhodný a stručný úvod do svahilské kultury pro kohokoliv, kdo se chystá navštívit Keňu a Tanzanii a další země východní Afriky. Vzhledem k tomu, že se jedná o knihu dvojjazyčnou, představuje i zajímavý dárek pro přátele z východní Afriky.

Afrikanista a diplomat Pavel Mikeš vystudoval africké dějiny a jazykovědu na UK. Napsal několik knih o Etiopii a východní Africe. Nyní působí jako velvyslanec České republiky v Nigérii.

Další informace o knize

Počet stran 132
Typ Vázaná
Rok vydání 2013
ISBN 978-80-7465-062-8
Rozměry 170 x 170 mm