• HLAVNÍ STRANA
 • KATALOG
 • AUTOŘI
 • VĚDECKÁ REDAKCE
 • KONTAKT

 • SPIRITUÁLNÍ PÉČE O NEMOCNÉ A UMÍRAJÍCÍ

  Obálka knihy: Spirituální péče o nemocné a umírající

  Aleš Opatrný

  Cena 170 Kč
  Běžná cena 189 Kč
  Sleva 10% (19 Kč)
  Dostupnost Momentálně nedostupná
  Poštovné a balné ZDARMA

  Spirituální péče o nemocné a umírající

  V zásadě všichni vážně nemocní potřebují chápající lidskou blízkost, rozhovory a posílení toho, co je v jejich životě hluboké, nosné a cenné. Tedy péči o to, co dnes zpravidla nazýváme spirituálními potřebami a spirituální oblastí. 
  Poskytovatelé spirituální péče jsou lidé s různou náboženskou zkušeností a s různou církevní praxí. Přesto jsou v mnohém ve velmi podobné situaci. Proto se autor v této knize snaží postupovat od obecného ke specifickému; nejprve se zaměřuje na to, co je ve spirituální péči obecně platné prakticky u všech, a teprve v druhé části přibližuje specifičtější témata z křesťanské a také výslovně katolické teologie i pastorační praxe. 
  Autor je přesvědčen, že duchovní péče o nemocné má především brát zřetel na konkrétního člověka v jeho jedinečném životním příběhu a v jeho specifických potřebách. Pomoci se má dostat každému vážně nemocnému, a to na úrovni a ve formě, která odpovídá jeho životním postojům a okamžitému stavu. Proto se má pomáhající snažit nemocnému porozumět a nevnucovat mu svou vlastní cestu. Aby toho byl schopen, potřebuje dostatečně hluboký a široký pohled na spirituální stránku života, ne jen pohled omezený na oblast vlastních zkušeností a preferencí. Zkušenost zde není podceňována, ani absolutizována. Má být posilována i korigována teologickou prací.

  Počet stran 180
  Typ Brožovaná
  Rok vydání 2017
  ISBN 978-80-7465-269-1
  Rozměry 120 x 190 mm
  Edice Bibliotheca Teologica

  Další knihy, které by vás mohly zajímat...


  Pro zákazníky

  Užitečné informace